Aktualności

Wózek widłowy w branży spożywczej

Wózki widłowe niejednokrotnie muszą być dostosowane do specyficznych warunków pracy. Jedne z najbardziej rygorystycznych wymagań stawia branża spożywcza. Wózek widłowy musi spełniać między innymi normy związane z emisją spalin, poziomem hałasu, odpornością na korozję a także niejednokrotnie na działanie niskich temperatur czy obecność środków chemicznych.

Zobacz więcej

Wykorzystanie osprzętu dodatkowego w wózkach widłowych

Coraz częściej osoby kupujące wózek widłowy wyposażają go w osprzęt dodatkowy. W niektórych przypadkach osprzęt jest konieczny a w innych jego zastosowanie zwiększa wydajność lub poprawia bezpieczeństwo pracy.

Zobacz więcej

Wpływ stanu technicznego wózka na bezpieczeństwo i koszty

Wózki widłowe często są intensywnie eksploatowane w firmach. Pracują w bardzo różnych środowiskach, czasem bardzo wymagających. Utrzymanie ich w stałej gotowości technicznej i bezpieczeństwo pracowników wymaga profesjonalnego podejścia, a przecież nie każda firma może zapewnić odpowiedni serwis na miejscu.

Zobacz więcej

Zamiana opon pneumatycznych na opony pełne i odwrotnie

Opony pneumatyczne oraz super elastyczne (pełne) w wózkach widłowych montowane są na takich samych felgach. W przypadku zmiany rodzaju ogumienia (o tym samym rozmiarze) nie jest wymagana wymiana felg. Trzeba jednak zwrócić uwagę na typ felgi tzn. czy mamy felgę skręcaną z dwóch połówek  czy felgę jednoczęściową oraz w przypadku felgi jednoczęściowej czy ma ona pierścienie zabezpieczające przed zsunięciem opony z felgi.

Zobacz więcej

Zasady bezpiecznej eksploatacji wideł w wózku widłowym

Widły w wózkach widłowych są elementem, który bezpośrednio wpływa na bezpieczeństwo pracy. Ulegają zużyciu poprzez tarcie o podłoże w wyniku czego profil widły wyciera się i tym samym obniża się nośność wideł. 

Zobacz więcej

Podział wideł do wózków widłowych ze względu na mocowanie

Wózki widłowe najczęściej są wykorzystywane do transportu wewnętrznego oraz układania towarów znajdujących się na paletach. Palety są chwytane od spodu widłami, które są mocowane na wiele sposobów do karetki (płyty czołowej) wózka.

Zobacz więcej

Wózek widłowy z koszem roboczym

W sytuacji gdy zakup specjalistycznego podnośnika osobowego jest ekonomicznie nieuzasadniony  a musimy wykonywać pewne zadania na wysokości i dysponujemy wózkiem widłowym to platforma robocza jest idealnym rozwiązaniem. Zastosowanie platformy roboczej (kosza dla ludzi) wraz z wózkiem widłowym może ułatwić np. wymianę oświetlania, załadunek czy rozładunek na regałach, prace porządkowe czy naprawy.

Zobacz więcej
Zaufali nam
Facebook Instagram Youtube